Results Solo’s Duo’s & Trio’s 2016

Tuesday 29th March 2016 Morning Session

Section SJ8 8yrs and under Jazz Solos (A)
1st- Nevaeh Pearson
2nd- Addison Ridley
3rd- Mia Jackson
HC- Layla Holden

Section SL12 12yrs and under Lyrical & Slow Modern Solos (A)
1st- Alissa Kouzmenkov
2nd- Saylor Davies
3rd- Taeja Edwards
HC- Tahilya Drummond, Zara Leinster, & Kalahni Spinks

Section ST8 8yrs and under Tap Solos
1st- Alexa McCafferty
2nd- Maddie Mills
3rd- Georgia Brown
HC- Kanon Sato & Mia Jackson

Sections SC12 12yrs and under Classical Solos (A)
1st- Zara Leinster
2nd- Haylee Kirkwood
3rd- Taeja Edwards
HC- Emma Blake

Section SC12 12yrs and under Classical Solo (B)
1st- Ruby Cross
2nd- Mia Beame
3rd- Ainsley Martin
HC- Makayla Crawford & Kyah Hains-Thomas

Tuesday 29th March 2016 Afternoon Session

Section SJ8 8yrs and under Jazz Solos (B)
1st- Isabella Gardner
2nd- Ruby Mae-Campbell
3rd- Lucy Ellemor
HC- Rhianna Statters

Section SL12 12yrs and under Lyrical & Slow Modern solos (B)
1st- Kayla Allen
2nd- Ainsley Martin
3rd- Michaela Schratzberger
HC- Alyssa Park & Ebony Jones

Section STH8 8yrs and under Theatrical Solos
1st- Eva Langone
2nd- Maddie Mills
3rd- Mia Towns
HC- Addison Ridley

Section SCH8 8yrs and under Character/Demi Character Ballet Solo
1st- Emma Jade Penney
2nd- Addison Ridley
3rd- Rosie Lynch
HC- Mia Jackson, Samantha Brown, & Charli Pauline

Section STH12 12yrs and under Theatrical Solos
1st- Mia Sims
2nd- Ruby O’Halloran
3rd- Brady Burchill
HC- Amelia Mills

Section SN12 12yrs and under National and Section SNO Open Age National solos
1st- Corie Janssen
2nd- Sophie Mills
3rd- Lili Williams
HC- Szonja Meszaros

Tuesday 29th March 2016 Evening Session

Section SL12 12yrs and Under Lyrical & Slow Modern Solos (C)
1st- Makayla Crawford
2nd- Mia Beame
3rd- Ruby Cross
HC- Keely Banks

Section SM8 8yrs and under Contemporary Solos
1st- Gabriela Stojancic
2nd- Charli Pauline
3rd- Gaia Caveglia
HC- Rosie Lynch

Section SMT12 12yrs and under Musical Theatre Solos (A)
1st- Gabriella Pegler
2nd- Shaylee Gear
3rd- Ameila Mills
HC- Isabel Shutes & Imogen Bryan

Section SMT12 12yrs and under Musical Theatre Solos (B)
1st- Kalahni Spinks
2nd- India Dupriez
3rd- Ruby O’Halloran
HC- Tiani Cashel-Patterson

Section SCH12 12 yrs and under Character and Demi Character Solos
1st- Alissa Kouzmenkov
2nd- Ainsley Martin
3rd- Ruby Cross
HC- Taeja Edwards

Wednesday 30th March 2016 Morning Session

Section SL8 8yrs and under Slow Modern & Lyrical solos
1st- Alexa McCafferty
2nd- Charlotte Gloster
3rd- Isabella Gardner
HC- Alexia Abela, Ruby Mae-Campbell, Kanon Sato & Charli Pauline

Section SH12 12yrs and under Hip Hop solos
1st- Hunter Lynch
2nd- Teagan Levi
3rd- Keely Banks
HC- Campbell Phillips & Sienna Moon

Section DT8 8 yrs and under Any Style Duo/Trio
1st- Aina Nakayama & Yuna Nakayama
2nd- Sienna Moon & Summer Williams
3rd- Aina Nakayama, Yuna Nakayama & Kanon Sato
HC- Eva Langone & Tarla Saunders, Gaia Caveglia & Chloe Turnbull

Section SJ12 12yrs and under Jazz Solos (C)
1st- Makayla Crawford
2nd- Taeja Edwards
3rd- Teagan Levi
HC- Keely Banks, Isabella Nolan, Lexi Mills & Leila Waetford

Section DT12 12yrs and under Any Style Duo/Trio
1st- Emma McDonald & Sofia Grcic & Paikea Larkins
2nd- Tiani Cashel-Patterson & Ruby O’Halloran & Amelia Mills
3rd- Tiani Cashel-Patterson & Ruby O’Halloran
HC- Mia Giufre & Poppy Day & Gabrielle Sanderson

Wednesday 30th March 2016 Afternoon Session

Section SC8 8yrs and under Classical Solos
1st- Alexa McCafferty
2nd- Lucy Ellemor
3rd- Gabriela Stojancic
HC- Jasmine Andrews

Section SA12 12yrs and under Acrobatics Solos (A)
1st- Ava Elliot
2nd- Chloe Quin
3rd- Evie Cawe
HC- Romi Penfold-Luff

Section SA12 12yrs and under Acrobatics Solos (B)
1st-Makaya Crawford
2nd- Jade McLean
3rd- Taeja Edwards
HC- Kalahni Spinks

Section SJ12 12yrs and under Jazz Solos (A)
1st- Sienne Follan
2nd- Amber Watson
3rd-Emma McDonald
HC- Jayden Murphy

Section SM12 12yrs and under Contemporary solos (A)
1st- Alissa Kouzmenkov
2nd- Haylee Kirkwood
3rd- Sienna Follan
HC- Kacia Boston

Section SJ12 12yrs and under Jazz solos (B)
1st- Brady Burchill
2nd- Kayla Allen
3rd- Mia Grace Sims & Michaela Schratzberger
HC- Tiaraleigh Taikato-Simpson

Wednesday 30th March 2016 Evening Session

Section SE12 12yrs and under Entertainment Solos
1st- Annie Woodhouse
2nd- Mia Sims
3rd- Madison Petricevich
HC- Amelia Mills

Section SM12 12yrs and under Contemporary Solos (B)
1st- Ainsley Martin
2nd- Tiani Cashel-Patterson
3rd- Kayla Allen
HC- Hannah Saunders

Section ST12 12yrs and under Tap solos (A)
1st- Amelia Mills
2nd- Taeja Edwards
3rd- Zarah Carmichael
HC- Chelsea Lum

Section ST12 12yrs and under Tap solos (B)
1st- Makayla Crawford
2nd- Ruby O’Halloran
3rd- Brady Burchill
HC- Leila Waetford

Section SM12 12yrs and Under Contemporary Solos (C)
1st- Makayla Crawford
2nd- Taeja Edwards
3rd- Leila Waetford
HC- Mia Beame

RESULTS FOR THURSDAY 31ST OF MARCH*

Thursday 31st March 2016 Morning Session
Section STH 10yrs and under Theatrical / song & Dance Solos
1st- Katelyn Lucas
2nd- Tahlae Colson
3rd- Charlee Cosgriff
HC- Shaylee Gear
Section SM 10yrs and under Contemporary Solos
1st- Paris Firgaira
2nd- Tahlae Colson
3rd- Romi Penfold-Luff
HC- Angela Reimer & Chloe Quinn
Section SC10 10 yrs Classical Solos (A)
1st- Emma Jade Penny
2nd- Tia Thompson
3rd- Brooke Tarry
HC- Ava Suto & Hollie McCarthy
Sections SJ10 10yrs and under Jazz (A)
1st- Mattea Waetford
2nd- Halle Smith
3rd- Misha Miller
HC- Shaeleigha Ridley Maitland Devlin Miranda Ljubas

Thursday 31st March 2016 Afternoon Session
Section ST10 10yrs and under Tap Solos (A)
1st- Ceanne Murphy
2nd- India Seeto
3rd- Shaeleigha Ridley
HC- Ella Metham
Section ST10 10yrs and under Tap solos (B)
1st- Charlize Goody
2nd- Mia Mangano
3rd- Chloe Quinn
HC- Halle Smith Mia James Chloe Britton Charlee Cosgriff
Section SA16 16yrs and under Acrobatics Solos
1st- Jetaya Guthmann-Chester
2nd- Harmony Heathcote
3rd- Sienna Dixon
Section SE16 & SEO Open & 16yrs & under Entertainment Solo
1st- Tahlia Traecey
2nd- Brtukan Emerson
3rd- Lily Kenway
HC- Jetaya Guthman-Chester Harmony Heathcote
Section SC10 10rs and under Classical Solos (B)
1st- Isabela Ardley
2nd- Ava Wright
3rd- Eliana Thorpe
HC- Myah Gadd

Thursday 13st March 2016 Evening Session
Section SAO & SEO Open age Acrobatics & Entertainment
1st- Carlie Kendal
2nd- Talina Cauchi
3rd- Harmony Heathcote
HC- Tahlia Traecey
Section SJ16 16yrs and under Jazz Solos
1st- Shania Locke
2nd- Chanisa Michell
3rd- Courtney Burchill
HC- Sienna Tupaea-Smith Courtney Quinn
Section SC16 & SCO 16yrs and Open Age Classical Solo
1st- Nae Kojima
2nd- Sarah Wright
3rd- Camryn Jefferson
HC- Emma Strickland Scarlett Atkins
Section SH16 16yrs and under Hip Hop Solos
1st- Devante Latorre
2nd- Ebony Moon
3rd- Sieanna Dixon
HC- Rhianna Perkins
Section SCH16 16yrs and under Character and Demi Character Solos
1st- Sarah Wright
2nd- Nae Kojima
3rd- Camryn Jefferson Maddison Hutchins
HC- Racheal O’Connor Georgia Dwyer
Section SL16 16yrs and under lyrical
1st- Nae Kojima
2nd- Sarah Wright
3rd- Isabella Crain
HC- Camryn Jefferson

RESULTS FRIDAY 1ST APRIL
FRIDAY 1ST APRIL 2016 MORNING SESSION

SECTION NO & NAME =SCH10 / Character/Demi Character Ballet 10 Years and Under / Solos

1ST Zali Woodford
2ND Tia Thompson
3RD Brooke Tarry
HC Hannah Woodfield

SECTION NO & NAME = SJ10 / Jazz 10 Years and Under / Solos (B)

1ST Tahlae Colson
2ND Skye Stevens
3RD Chloe Quin
HC Kiara Covino & Charlize Goody

SECTION NO & NAME = SL10 / Lyrical & Slow Modern 10 Years and Under / Solos (A)

1ST Chloe Quinn
2ND Miranda Ljubas
3RD Zali Woodford
HC Misha Miller

SECTION NO & NAME = DT10 / Any Style 10 Years and Under / Duos/Trio

1ST Aina & Yuna Nakayama
2ND Sienna Moon & Summer Williams
3RD Emily Hughes & Summa Taurima
HC Harmony Elkington, Jessica Jeffers & India Lesina

SECTION NO & NAME = SLO / Lyrical & Slow Modern Open Age / Solos

1ST Nina Pilgujski
2ND Tahlia Traecey
3RD Atalia Anseline-Manton
HC Taliina Cauchi & Brooke McCarthy

SECTION NO & NAME =SHO / Hip Hop Open Age / Solos

1ST Talina Cauchi

FRIDAY 1ST APRIL 2016 AFTERNOON SESSION

SECTION NO & NAME =SL10 / Lyrical & Slow Modern 10 Years and Under / Solos (B)

1ST Annika Reilly
2ND Emily Hughes
3RD Abi-Lee Gardner
HC Romi Penfold-Luff

SECTION NO & NAME =SJ10 / Jazz 10 Years and Under / Solos (C)

1ST Eva Chapelle
2ND Chloe Alker
3RD Mia James
HC Romi Pendfold-Luff

SECTION NO & NAME = SJO / Jazz Open Age / Solos

1ST Alina Suvorina
2ND Talina Cauchi
3RD Paris Nicholson
HC Chanisa Michell & Taylor Beer

SECTION NO & NAME =SL10 / Lyrical & Slow Modern 10 Years and Under / Solos (C)
1ST Isabella Ardley
2ND Angela Reimer
3RD India Vergotis
HC Charlotte Pauli

SECTION NO & NAME =SMO / Contemporary Open Age / Solos
1ST Alina Suvorina, Nina Pilgujski & Paris Nicholson
2ND Isabella Crain, Sienna Tuppaea-Smith & Taylor Beer
3RD Brooke McCarthy, Talina Cauchi & Koko Mukai

SECTION NO & NAME = DTO / Any Style Open Age / Duos/Trios

1ST Chanisa Michell & Courtney Damic
2ND Annabel Hutton & Annalisa Debonnis
3RD Chelsea Parker & Shenaya Kennedy-Smith
HC Atalia Anselina-Manton & Imogen Hansey
Taylor Beer & Emily Bradbury
Brooke McCarthy & Talina Cauchi

RESULTS SATURDAY 2ND APRIL & SUNDAY 3RD APRIL

SATURDAY 2ND APRIL 2016 MORNING SESSION 
SECTION NO & NAME = SJ14 / Jazz 14 Years and Under / Solos (A)

1ST Mya Bartlett
2ND Abbey Hansen
3RD Jayda Colson
HC Rhiana Perkins

SECTION NO & NAME = SL14 / Lyrical & Slow Modern 14 Years and Under / Solos (A)

1ST Abbey Hansen
2ND Jayda Colson
3RD Leyton Homburg
HC Maddison Levi

SECTION NO & NAME =SJ14 / Jazz 14 Years and Under / Solos (B)

1ST Corie Janssen
2ND Mikaela Castro
3RD Ellie Taylor
HC Chelsea Parker

SECTION NO & NAME = SC14 / Classical 14 Years and Under / Solos

1ST Corie Janssen
2ND Abbey Hansen
3RD Geogia Clay
HC Georgia Waite

SECTION NO & NAME = ST14 / Tap 14 Years and Under / Solos

1ST Corie Janssen
2ND Jayda Colson
3RD Bella Harris
HC Shenaye Kennedy-Smith

SATURDAY 2ND APRIL 2016 AFTERNOON SESSION

SECTION NO & NAME = SL14 / Lyrical & Slow Modern 14 Years and Under / Solos (B)

1ST Jorja Warburton & Corie Janssen
2ND Malana Chapelle
3RD Georgia Clay
HC Caitlin Miller & Nikki Reimer

SECTION NO & NAME = SCH14 / Character/Demi Character Ballet 14 Years and Under / Solos

1ST Mila Nathan
2ND Georgia Waite
3RD Abbey Hansen
HC Georgia Clay

SECTION NO & NAME = SM14 / Contemporary 14 Years and Under / Solos (A)

1ST Mya Bartlett
2ND Caitlin Miller
3RD Ebony Jones
HC Emily Nicholis

SECTION NO & NAME = SM14 / Contemporary 14 Years and Under / Solos (B)

1ST Georgia Mourant
2ND Annabel Hutton
3RD Georgia Clay
HC Jorja Warburton

SECTION NO & NAME = DT15 / Any Style 15 Years and Under / Duos/Trios

1ST Lily Kenway& Mason Orford
2ND Chelsea Parker & Sheneya Kennedy-Smith
3RD Teya Hardy & Zeke Azzolini
HC Annabel Hutton & Annalisa Debonnis
Jetaya Guthmann- Chester , Bella Janssen & Tyler Robinson

SUNDAY 3RD APRIL 2016 MORNING SESSION
NO & NAME = SJ6 / Jazz 6 Years and Under / Solos

1ST Paige Ormison
2ND Darcie Sinclair
3RD Elexis Kleinman
HC Evie Anderson & Daisy Sexton

SECTION NO & NAME = STT5 / Tiny Tots – Any Style 5 Years and Under / Solos

1ST Lucy Gordon
2ND Tatiana Zeller
3RD Charlotte Ridley
HC Lylah Scott, Angel Reid, Poppy Sexton, Samara Wheeler, Elexis Kleinman, Marleigh Cox, Charlotte Davies, Harlow Braithwaite -Bon

SECTION NO & NAME = DT6 / Any Style 6 Years and Under / Duos/Trios

1ST Jemma Boland & Danielle Boland
2ND Laila Costar & Marleigh Cox
3RD Airlie Page & Georgia Baker
HC Tatiana Zeller & Angel Reid

SECTION NO & NAME = SCH6 / Character/Demi Character Ballet 6 Years and Under / Solos

1ST Charlotte Ridley
2ND Charlotte Davies

SECTION NO & NAME = STH14 +STH16 +STHO
14Years and Under +16 Years and Under + Open Age /
Theatrical (Song & Dance/Tap – 50% Vocal & 50% Dance) / Solos

1ST Harmony Heathcote
2ND Tahlia Traecey
3RD Jacqueline Owen
HC Bria Phillips

SECTION NO & NAME = SC6 / Classical 6 Years and Under / Solos

1ST Daisy Sexton
2ND Lalia Costar
3RD Jada Coughran
HC Lucinda Moore

SUNDAY 3RD APRIL 2016 AFTERNOON SESSION

SECTION NO & NAME = STH6 / Theatrical (Song & Dance/Tap – 50% Vocal & 50% Dance) 6 Years and Under / Solos

1ST Isla Newman
2ND Darcie Sinclair
3RD Charlotte Ridley
HC Paige Ormiston & Charlotte Davies

SECTION NO & NAME = SMT16 / Musical Theatre 16 Years and Under / Solos SMTO / Musical Theatre Open Age / Solos

1ST Natasha Bitancurt
2ND Lucinda Curtis
3RD Jade Stoddart
HC Phoebe Horn

SECTION NO & NAME = ST16 / Tap 16 Years and Under / Solos
STO / Tap Open Age / Solo

1ST Tiara Locke
2ND Courtney Quin

SECTION NO & NAME = SL16 / Lyrical & Slow Modern 16 Years and Under / Solos (B)

1ST Maddison Hutchins
2ND Kiara McGowan
3RD Tiara Locke
HC Lily Kenway

SECTION NO & NAME = SM16 / Contemporary 16 Years and Under / Solos

1ST Nae Kojima
2ND Sarah Wright
3RD Maddison Hutchins
HC Lily Kenway

MONDAY 4TH APRIL 2016 MORNING SESSION

SECTION NO & NAME = SV8 / Vocal 8 Years and Under / Solos

1ST Emmagen Bryan
2ND Eva Langone
3RD Myah Hennessy
HC Alysha Bill

SECTION NO & NAME = SV10 / Vocal 10 Years and Under / Solo

1ST Shaylee Gear
2ND Emily Marshall – Simmons
3RD Annabel Clough
HC Jade Gordon

SECTION NO & NAME = SD12 / Drama 12 Years and Under / Solos

1ST Ebony Jones
2ND Molly O’Brian
3RD Kanon Sato
HC Jamieson Schmitzer

SECTION NO & NAME = SPV16 / Popular Vocal 16 Years and Under / Solo SPVO / Popular Vocal Open Age / Solo

1ST Jack Watson
2ND Natasha Bitancurt
3RD Harmony Heathcote
HC Brtukan Emerson & Rhiana Perkins & Lucinda Curtis

SECTION NO & NAME = SPV12 / Popular Vocal 12 Years and Under / Solos

1ST India Dupriez
2ND Keira Dunemann
3RD Jamieson Schmitzer
HC Elliena Escott & Saoirise Harding

MONDAY 4TH APRIL 2016 AFTERNOON SESSION

SECTION NO & NAME = SPV8 / Popular Vocal 8 Years and Under / Solos

1ST Emmagen Bryan
2ND Eva Langone
3RD Alysha Bill
HC Layla Warner

SECTION NO & NAME = SPV10 / Popular Vocal 10 Years and Under / Solos

1ST Shaylee Gear
2ND Isabel Shutes
3RD Lili williams
HC Aaliyah Strafford

SECTION NO & NAME = SD16 / Drama 16 Years and Under / Solos

1ST Harmony Heathcote
2ND Jack Watson
3RD Jade Stoddart

SECTION NO & NAME = SV12 / Vocal 12 Years and Under / Solos

1ST Sebastian Andersen
2ND India Dupriez
3RD Kalahni Spink
HC Ruby O’hHalloran

SECTION NO & NAME =SVO / Vocal Open Age / Solo

1ST Tahlia Traecey
2ND Melanie Sharp
HC Chantelle Taylor

SECTION NO & NAME = SV16 / Vocal 16 Years and Under / Solo

1ST Jack Watson
2ND Lucinda Curtis
3RD Bayley Jacobsen
HC Phoebe Horn, Kacey Bobbin, Brtukan Emerson & Natasha Bitancurt